Żeń-szeń? Nie zapominaj o swojskim pyłku sosnowym…

Żeń-szeń? Nie zapominaj o swojskim pyłku sosnowym…

Optymalne opcje są bardzo blisko – to najkrótszy sposób na zapowiedź przypadku dobroczynnego pyłku sosny. Specjaliści twierdzą, że to najlepsza alternatywa korzenia żeń-szeń. Przeczytaj, czy popularny produkt roślinny – pyłek sosnowy – może wpłynąć na witalność i odporność Twoich najbliższych.

Co może Ci dać pyłek drzewa sosnowego?

Na co działa pyłek sosnowy? Używaj go niemal na wszystko! Podziwiamy egzotyczny wyciąg żeń-szeń, a całkowicie ignorujemy przymioty swojskich roślin. Tak się składa, że dzięki pyłkowi sosnowemu możemy poprawić dobrostan różnych funkcji organizmu. Działa on przede wszystkim przeciwstarzeniowo, toteż można go zaproponować osobom, które oczekują rezultatów odmłodzenia. Jako antyoksydant wprost z natury bardzo dobrze powstrzymuje rozwój raka. Substancja ta jest korzystne przy wielu stanach dermatologicznych, których objawem jest zaczerwienienie czy wysypka. Możesz go zatem z powodzeniem wypróbować do pielęgnacji ciała. Siła ciała leży nam na sercu, dlatego być może zainteresuje kogoś pyłek sosnowy jako źródło testosteronu. Znakomicie sprawdzi się również jako specyfik redukujący poczucie przemęczenia, więc przekonuje do siebie ludzi skoncentrowanych na wymagającej pracy.

Jak zdobyć i używać pyłek sosnowy?

Dobroczynny pyłek sosnowy można wykorzystywać na zróżnicowane sposoby. Można zdobyć go samodzielnie w lesie sosnowym, aczkolwiek gdy ktoś woli nowocześniejsze patenty, może bez problemu zdobyć pyłek sosnowy w sklepach zielarskich lub aptekach. Czysty produkt stosuje się doustnie, pamiętając o odrobinie wody, w przypadku gdy mamy kłopoty z przełykaniem. To także atrakcyjny dodatek do dań i drinków. Warto pamiętać, żeby nie wsypywać pyłku do zbyt gorącego płynu, gdyż zbyt dużo stopni Celsjusza niweczy pozytywne działanie produktu. A co powiesz na mocną nalewkę z pułkiem? Wystarczy „przyprawić” go spirytusem, a następnie na dłuższy czas odstawić w ustronne miejsce.