Słupek rtęci i wilgotność do sprawdzenia! Jak oprowadzić uprawy w szklarni przydomowej

Skuteczny pomysł na uprawę owoców i warzyw bez wspomagania sztuczności i konserwantów? Zdecydowanie własna, przydomowa folia z uprawami. Jednak należy przeznaczyć na to trochę pracy i przy okazji odpowiedniego zaangażowania. Ciepło i wilgotność to dwa elementarne czynniki umożliwiające odpowiedni przyrost – zapewnij nowalijkom odpowiednie parametry.

Sposób na doskonałe warunki do upraw pod dachem

Nie muisz się tego bać, jednakże przy założeniu uprawy pod szkłem trzeba utrzymać warunki własciwie idealne. Wszakże podstawowym powodem spowalniającym wegetację upraw jest zbyt niska lub wysoka temperatura. Niekorzystne warunki wpływają na dobrostan nasadzeń, przez co warto pamiętać o właściwym wietrzeniu, nawadnianiu oraz doglądaniu warzyw i owoców. Podlewa się rano, kiedy promienie słoneczne nie mogą świecić intensywnie, a kolejne nawadnianie przeprowadzamy wieczorem, po zachodzie słońca. Wtedy najlepiej można wykorzystać nawadnianie, a jego połączenie z temperaturą panującą na zewnątrz rodzi optymalne warunki wzrostu.

Szklarnie poliwęglanowe – uprawy stwarzające najlepsze warunki

Szklarnie poliwęglanowe słyną zwłaszcza z trwałości, dzięki czemu trudno o przestoje w ich funkcjonowaniu i można z nich korzystać przez lata. Jednak zapewniają jednocześnie najlepsze warunki do oprawy dla warzyw i owoców. Specjalistyczne płyty biorą się za zastopowanie cząstek ultrafioletowych, z drugiej strony paralelnie dopuszczają taką ilość światła, że rośliny rosną w wyjątkowo krótkim okresie. Czy wiesz, że to supertworzywo ma pięciokrotnie silniejszy poziom zatrzymywania ultrafioletu? Bardzo ważna cecha umożliwiająca zachowanie najlepszych warunków to stałe właściwości także podczas zmiennych warunków termicznych (nie pojawiają się żadne różnice w zakresie -50 do +50 stopni C). Szklarnie poliwęglanowe mają doskonałą poduszkę termiczną, przez co nie różnic temperatury, a ciepło utrzymuje się na dobrym poziomie, co ma znaczenie podczas wzrostu wszytskich roślin. Inne wskaźniki wskazują, że aż 80% promieni UV nie przenika do szklarni, podczas gdy odwrotnie traktuje światło konieczne do rozwoju roślin.