7 rzeczy na temat sali operacyjnej chirurgii plastycznej

7 rzeczy na temat sali operacyjnej chirurgii plastycznej

Wybierasz się na zabieg kosmetyczny, ale nie wiesz, czego się spodziewać na sali operacyjnej?  Oczywiście, twój lekarz opowie ci, jak najlepiej przygotować się do zabiegu kosmetycznego na najważniejszym spotkaniu przedoperacyjnym. I założymy się, że zrobiłeś już swoje badania, czego można się spodziewać po zabiegu. Ale wciąż jest kilka rzeczy, które mogą cię zaskoczyć, kiedy przyjedziesz na salę operacyjną w dniu operacji.

„Dla mnie nie wiedziałem, jak zimno może być RNO”, mówi Christina *, która kilka lat temu przeszła operację piersi. „Byłem już zdenerwowany, a kiedy zaprowadzono mnie do super zimnej sali operacyjnej, to tylko zwiększyło mój niepokój”.
Według badań w Journal of Clinical Nursing, operacja jest często związana ze zwiększonym stresem i lękiem, co może mieć niekorzystny wpływ na wyniki pacjentów. Spośród badanych 23 procent pacjentów zgłosiło lęk podczas zabierania ich na salę operacyjną, a 35 procent lękało się podczas indukcji znieczulenia. Przez cały czas 12 procent zgłosiło niepokój przed rozpoczęciem sedacji.
Być może jednak najciekawszym odkryciem było to, jak zmieniły się liczby, gdy pacjenci otrzymali nieco więcej danych wywiadowczych. Przygotowanie przedoperacyjne i edukacja na temat tego, czego można się spodziewać na sali operacyjnej, zmniejszyły poziom lęku u 49 procent pacjentów.
Dolna linia? Im więcej wiesz o tym, czego możesz się spodziewać w sali operacyjnej, tym lepiej jesteś przygotowany do radzenia sobie z nią. AEDITION rozmawiał z certyfikowanymi chirurgami plastycznymi i pacjentami o tym, jak poradzić sobie z niewiadomymi na sali operacyjnej, abyś mógł wykonać zabieg kosmetyczny jak profesjonalista.

1. Zacznij od czystego konta Podczas gdy lekarz zdecydowanie poinformuje cię, że musisz trzymać swoje cenne klejnoty w domu i pominąć poranny makijaż i rutynową pielęgnację skóry przed zabiegiem, pacjenci mogą nie być świadomi, że powinieneś również trzymaj się z dala od balsamów, kremów, dezodorantów i talku. „To sterylna procedura i chcesz być tak czysty, jak to możliwe”, mówi Jason Bloom, MD, założyciel Bloom Plastic Surgery w Filadelfii.
Kolejna rzecz do nix? Twoja kolejna podróż do salonu paznokci. Zaleca pacjentom rezygnację z cotygodniowego manicure, aby mieli gołe paznokcie w sali operacyjnej. Twój lekarz i pielęgniarka będą monitorować paznokcie, aby sprawdzić stan zdrowia podczas operacji i na oddziale opieki po znieczuleniu. Kolor skóry i paznokci jest ważnym wskaźnikiem krążenia krwi, dlatego należy je utrzymywać w jak najszerszym zakresie.

2. Tak, w sali operacyjnej będzie jasno i chłodno. Ogólnie zakłada się, że temperatura w salach operacyjnych jest niższa, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii, ale to tylko część równania. Większość chirurgów i pielęgniarek będzie nosić sterylne fartuchy i będzie stać pod jasnym światłem przez długi czas, co może zwiększyć ich temperaturę ciała. Chłodny pokój pomaga zachować wygodę i lepszą koncentrację.
Z perspektywy pacjenta można poprosić o ciepły koc lub poprosić o utrzymanie w pomieszczeniu odpowiedniej temperatury. „Kiedy dałem lekarzowi do zrozumienia, że ​​zimno naprawdę mi przeszkadza, był bardzo cierpliwy i wyrozumiały, a temperatura osiągnęła wygodny poziom”, mówi Christina.
Coś innego, co powinieneś wziąć pod uwagę: jasne górne światła, które bez wątpienia mogą być zastraszające. „Miałem wielu pacjentów, którzy komentowali jasność sali operacyjnej”, mówi Jonathan Cabin, MD, z Centrum Zaawansowanej Chirurgii Plastycznej Twarzy w Beverly Hills. „Należy jednak pamiętać, że odpowiednie oświetlenie chirurgiczne ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pacjenta”.
Jeśli nadal martwisz się jasnymi światłami lub zimnym pokojem, po prostu pamiętaj, że zostaniesz wzbudzony w ciągu kilku minut, a te obawy znikną szybciej, niż możesz policzyć do 10.

3. Może istnieć muzyka – i olejki eteryczne Podczas gdy wiele badań w przeszłości wykazało, że muzyka pomaga zarówno pacjentom, jak i lekarzom zrelaksować się przed zabiegiem chirurgicznym, badanie z 2015 roku z University of Texas Medical Branch w Galveston poszło o krok dalej. Zgodnie z badaniem, gdy chirurgowie plastyczni słuchają muzyki, którą lubią, ich technika chirurgiczna i skuteczność podczas zamykania nacięć są ulepszone.
„Zawsze mam włączoną muzykę podczas operacji”, mówi Gregory Buford, MD, chirurg plastyczny z Denver z Beauty by Buford. „Ale ostatnio zacząłem także stosować olejki eteryczne.”

Podobnie jak muzyka, olejki eteryczne są kolejną ulubioną praktyką dla zachowania spokoju pacjentów. Według najnowszych badań opublikowanych w Laryngoscope Investig Otolaryngol, aromaterapia pomaga zwalczyć lęk przedoperacyjny, który może mieć negatywny wpływ na zadowolenie i wyniki pacjentów.

„Nie wiem, czy to efekt placebo, ale jest bardzo przyjemny i kojący” – mówi dr Buford. „Jak dotąd otrzymałem tylko pozytywne opinie.” Mimo, że zaczął zanurzać odrobinę olejku lawendowego po wewnętrznej stronie maski pacjenta, zaleca się również stosowanie niektórych zabiegów pooperacyjnych. Po prostu upewnij się, że wybierasz naturalne, roślinne olejki eteryczne, które nie podrażniają twoich ran ani nie zakłócają leczenia.

4. Może to być pełny dom Od pierwszej konsultacji będziesz mieć do czynienia z certyfikowanym chirurgiem chirurgiem plastycznym i być może pielęgniarką lub dwiema, więc naturalne jest założenie, że będą to jedyni ludzie z Tobą podczas operacji Pokój. Chociaż może to być prawdą w przypadku szybkich, nieinwazyjnych procedur (pomyśl: Botox®, wypełniacze itp.), Większość zabiegów chirurgicznych (implanty piersi, lifting twarzy itp.) Będzie miała salę operacyjną z wieloma lekarzami.

Oprócz twojego chirurga będzie jedna lub dwie zarejestrowane pielęgniarki, peeling lub technik chirurgiczny (aby upewnić się, że chirurg ma wszystkie niezbędne narzędzia), asystent chirurga i anestezjolog (tj. Osoba, która wykonuje znieczulenie) i monitoruje oddech podczas całej procedury).
„Jeśli mam zamiar obserwować pacjenta przez kolegę, rezydenta lub studenta medycyny, muszę wcześniej poinformować o tym pacjenta” – mówi dr Bloom. Dla wielu lekarzy i chirurgów regularną praktyką jest pozwalanie stypendystom i rezydentom na obserwowanie procedur w ramach ich procesu szkoleniowego – ale powinni oni zapewnić ci odpowiedni kontakt. Jeśli czujesz się niekomfortowo, po prostu pozwól lekarzowi.
5. Po przebudzeniu ból gardła jest czymś normalnym. Podczas znieczulenia ogólnego pamiętaj, że prawdopodobnie obudzisz się z bólem i podrażnieniem gardła. Po uspokojeniu zostaniesz zaintubowany i umieszczony na respiratorze. I podczas gdy rurka oddechowa spoczywa w ustach, rozciąga się również do gardła i tchawicy, co sprawia, że ​​usta, zęby i dziąsła są bardzo suche.

Lekarstwo na ból gardła jest dość proste:

* Pij dużo płynów po zabiegu
* Przed czasem zainwestuj w pastylki do ssania gardła
* Upewnij się, że rutynowa pielęgnacja jamy ustnej obejmuje mycie zębów i języka „Czas rekonwalescencji wynosi maksymalnie trzy lub cztery dni”, mówi dr Cabin. „I ogólnie dyskomfort szybko mija”. Ale jeśli trwa dłużej niż sugerowany okres, skontaktuj się z lekarzem.
6. Unikaj ziołowych środków Większość pacjentów wie, że przed zabiegiem i po nim należy bezwzględnie unikać alkoholu i kofeiny, ale nawet niektóre naturalne alternatywy (takie jak żeń-szeń, olej rybny, ostropest plamisty, ashwagandha, miłorząb japoński Biloba, ziele dziurawca zwyczajnego i kava) może być również poza limitem.
„Zalecamy, aby pacjenci nie stosowali leków ziołowych przez dwa tygodnie przed zabiegiem i po zabiegu jako środek ostrożności” – mówi dr Cabin. „Nie tylko mogą zakłócać leki stosowane podczas znieczulenia, ale także zwiększają ciśnienie krwi i ryzyko krwawienia”.
Zamiast tego zarówno dr Bloom, jak i dr Buford zalecają suplementy, takie jak MEND, aby pomóc zoptymalizować ciało w przygotowaniu do operacji i ułatwić szybsze gojenie po operacji.

7. Przygotuj się na wszelkie alergie Twój lekarz zleci badanie na każdą alergię, aby upewnić się, że wszystko pójdzie gładko w dniu zabiegu, ale jako pacjent, Twoim zadaniem jest pomóc im pokryć wszystkie podstawy.
Upewnij się, że poprosiłeś o listę wszelkich leków, których mogą używać, i sprawdź to w porównaniu z innymi lekami, które obecnie przyjmujesz, aby upewnić się, że można je stosować razem. Ponadto poproś lekarza o zalecenia dotyczące walki z alergiami, jeśli nagle wystąpią one po zabiegu.
W rzadkich przypadkach u niektórych pacjentów może wystąpić reakcja na kleje medyczne, takie jak Mastisol, które służą do zabezpieczenia opatrunków na rany. W takich przypadkach konieczne jest natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem, aby mógł przepisać leki lub zaproponować alternatywne metody zwalczania alergii.