7 głupich błędów, których należy unikać w swoim CV

7 głupich błędów, których należy unikać w swoim CV

Przyjaciel wysłał mi e-maila z prośbą o pomoc w znalezieniu pracy, jej jednostka została opakowana z powodu połączenia, a rola została wyeliminowana.
Potrzebowała pomocy w znalezieniu innej pracy; Udostępniłem jej CV znajomym w mojej sieci, którzy byli w tej geografii i domenie oraz byli w stanie pomóc.

Kilka tygodni później jeden z przyjaciół wrócił do niej, mówiąc, że ich HR próbuje się z nią skontaktować w celu uzyskania odpowiedniej pozycji, ale nie może się skontaktować, ponieważ maile do niej odbijają.Potem moja przyjaciółka zdała sobie sprawę z błędu, że identyfikator e-maila wymieniony w życiorysie zawierał dodatkowe znaki i był to taki błąd, że nie sprawdzała przed wysłaniem.

Być może straciła już kilka możliwych wspaniałych okazji z powodu tego błędu.

To sprawiło, że pomyślałem o ponad 15-letnim doświadczeniu w branży, w jaki sposób profesjonaliści mogą popełniać tak oczywiste głupie błędy.
CV / CV dociera do osoby rekrutującej lub pracodawcy przed ich spotkaniem. To pierwsza szansa, aby zrobić na nich wrażenie. Im lepiej napisane jest twoje CV, tym większe są szanse na wybór i tym większe masz szanse na podjęcie pracy, o której zawsze marzyłeś.
Oto kilka głupich błędów, których należy unikać w CV –

1. Niepoprawne dane kontaktowe – jeśli chcesz znaleźć pracę, to pierwszą rzeczą, której musisz unikać.

Aktualizuj informacje kontaktowe o następujące podstawowe informacje:* Identyfikator e-maila (musi)
* Numer kontaktowy (obowiązkowy)
* Adres (obowiązkowy)
* Dostępne godziny odbierania połączeń (obowiązkowe)
* Preferowana domena (sugerowana)
* Preferowana lokalizacja pracy (sugerowana)
* Informacje o dostępności (natychmiast lub w okresie wypowiedzenia, w pracy z 1-miesięcznym wyprzedzeniem) (Sugerowane)
* Status wizowy (sugerowany) Jeśli masz wiele identyfikatorów e-mail lub numerów kontaktowych, lepiej oddzielić dane osobowe i oficjalne. Bądź dostępny w danych kontaktowych udostępnionych w CV, z którym chcesz się skontaktować.

2.Nie przeprowadzanie sprawdzania pisowni ani gramatyki Tak, brzmi to zbyt oczywisto, że CV powinno być sprawdzone pod względem pisowni i gramatyki, w przeciwnym razie źle cię pokazuje. Pokazuje, że nie masz zamiaru sprawdzać i poprawiać błędów wyróżnionych przez moduł sprawdzania pisowni lub nie masz podstawowej wiedzy gramatycznej i ortograficznej lub nie znasz narzędzia sprawdzania pisowni w edytorze tekstu.

3. Źle sformatowany profil – tak jak powiedziałem na początku, że CV jest przepustką do organizacji lub pracy. A rekrutujący jest twoim pierwszym zatwierdzającym w tym procesie. Dlatego w najlepszym interesie Twojego interesu powinno być ułatwienie procesu rekrutacji. Życiorys powinien być napisany w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę rekrutera i zainteresować go Twoim profilem. Sformatuj swój profil w sposób, który ułatwi osobie czytanie / skanowanie. Podkreśl swój profil swoimi umiejętnościami, mocnymi stronami, zainteresowaniami i innymi istotnymi / ważnymi informacjami. Pisanie CV jak opowiadania lub eseju w akapitach utrudnia osobie szukanie kluczowych informacji.Używaj punktorów, tabel, list numerowanych w swoim CV.
Wznowienie wizualne to kolejny świetny sposób na zwrócenie uwagi rekrutera i wyróżnienie się z tłumu.

4. Stary i nieaktualny profil Będzie to jeden z największych środków odstraszających w utrzymywaniu zleceń związanych z Twoim profilem.
Wiele razy spotykam profesjonalistów wysyłających profil, który nie odzwierciedla ich ostatniej pracy lub roli.

Brak aktualizacji profilu pracy zmniejsza szanse na znalezienie pracy o 50%. Znacząco obniża również szanse na uzyskanie pracy z odpowiednim wynagrodzeniem lub w szanowanej organizacji. Dlatego, aby zdobyć pracę o odpowiednim profilu, z rekompensatą, na którą zasługujesz w organizacji o nieposzlakowanej opinii, niezwykle ważne jest, aby aktualizować profil pracy o następujące podstawowe szczegóły:

* Obecna organizacja
* Obecna rola
* Zadania i obowiązki wykonane
* Szczegóły projektów, nad którymi pracowałeś i ich celów
* Twoja rola w projekcie i jak przyczyniła się do projektu i użytkowników końcowych
* Wszelkie osiągnięcia / osiągnięcia – takie jak poprawa przychodów, redukcja kosztów, poprawa sprzedaży, ustanowienie nowego procesu, który przyniósł korzyści organizacji, przekroczenie celu i zadowolenie klienta itp. 5. Nie aktualizowanie profilu LinkedIn – może ci się podobać lub nie media, ale Linkedin stał się najbardziej preferowaną profesjonalną stroną sieciową. Osoby rekrutujące i pracodawcy korzystają z tej profesjonalnej witryny sieciowej do wyszukiwania i tworzenia krótkich list profili pod kątem swoich wymagań. Dlatego zdecydowanie zaleca się aktualizowanie profilu na LinkedIn.

W rzeczywistości poniżej znajduje się kilka sugestii, aby zwiększyć siłę swojego profilu na LinkedIn:

* Podkreśl swoje mocne strony i osiągnięcia
* Posiadanie rekomendacji w swoim profilu od współpracowników, menedżera lub klienta pomaga wzmocnić Twój profil
* Śledź wpływowych osób w swoim obszarze zainteresowań lub domeny
* Dołącz do firm, które podziwiasz lub które są na Twojej liście życzeń
* Nie trzeba dodawać, że należy aktualizować dane kontaktowe. 6. Nie pokazuje obszarów siły i osiągnięć. To jeden z typowych błędów popełnianych przez wielu specjalistów; zaczęliby opisywać swoje codzienne obowiązki, takie jak

* Byłem odpowiedzialny za cotygodniowe spotkanie dotyczące statusu projektu
* Raportowanie statusu projektu do klienta
* Współpracował z programistami przy realizacji projektów
* Aktualizacja danych klienta Nie dowodzi ani nie pokazuje twoich mocnych stron ani osiągnięć.

Zamiast tego opisz krótko projekt, nad którym pracowałeś, jaki problem projekt próbował rozwiązać lub jakie korzyści przynosi projekt lub jakie rozwiązanie / innowacja / nowy produkt miał zostać osiągnięty.
Następnie opisz swoją rolę w projekcie, w jaki sposób dodałeś wartość do projektu, jakie korzyści przyniosły klientowi / użytkownikom końcowym, projektowi lub organizacji.
Podkreśl wszelkie osiągnięcia, wyróżnienia, uznanie klientów, nagrody lub znaczące osiągnięcia oraz wolontariat / zadania na rzecz spraw społecznych

Może to być coś takiego:

* Konsekwentnie osiągałem moje cele sprzedażowe
* Osiągnąłem 10% poprawę wyniku końcowego dzięki wewnętrznemu projektowi wykorzystania zasobów w moim kierownictwie
* Opracowano ramy testowania ubezpieczeń dla COE ubezpieczenia, które z powodzeniem wdrożono w organizacji dla wszystkich projektów ubezpieczeniowych
* Uwzględnij pracę wolontariacką lub dowolne zlecenie z jakiejkolwiek przyczyny społecznej lub innej działalności, którą mogłeś podjąć7. Nie uwzględniaj ważnych słów kluczowych w swoim CV Wszystkie strony szukające pracy używają słów kluczowych do wyszukiwania i jeśli nie pojawiają się w twoim CV , co oznacza, że ​​nie pojawi się w wyszukiwaniu. Dołącz wszystkie powiązane słowa kluczowe do swojego CV, które pojawiają się na liście ofert pracy / profilu pracy / Opisie pracy.

Istnieje również wiele najlepszych praktyk dotyczących pisania CV. Upewnij się, aby uniknąć powyższych błędów i dołóż wszelkich starań, aby przygotować CV najlepiej jak potrafisz, a następnie skorzystaj z pomocy doświadczonego specjalisty z branży lub dziedziny, w której jesteś.
Wykorzystaj zasoby online, takie jak edytor CV lub edytor CV, aby przygotować świetne CV.
Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą ci w przygotowaniu świetnego CV i ostatecznie wcielą się w rolę, o którą marzyłeś.