Dobry patent na dopasowanie pościeli do wzrostu i wieku

Dobry patent na dopasowanie pościeli do wzrostu i wieku

Dorośli ludzie przeznaczają na sen prawie 1/3 czasu. To całkiem dużo, jednak maluchy potrzebują na spanie dodatkowego czasu. Najlepiej zadbać o chwile z relaksem dzięki pościeli – prześcieradła, kołdry, również materac mogą mieć wpływ na jakość snu. Prześcieradła i komplet pościeli powinny przy okazji stać się ozdobą wnętrza dla dzieci. Przeczytaj, jak zdecydować się na bieliznę pościelową, by pełniła także estetyczne zadania.

Różki dla niemowlaków – optymalne rozwiązanie od pierwszego dnia życia

Najmniejsze dzieci najbardziej skorzystają z rożków i becików z bawełny z Bliskiego Wschodu, które mogą zawierać także specjalną tkaninę Minky. Wykorzystuje się je do bezpiecznego owijania malutkich dzieci – niemowlaków i noworodków, a rozłożone przejmą zadanie podłoża do radosnej zabawy.

Zabezpieczenie maleństwa rożkiem lub becikiem daje ciepło i spokój podobne do warunków panujących w brzuchu mamy. W przytulnej osłonie bobas będzie czuł się dobrze, dzięki czemu głęboko i zdrowo zaśnie.

Jak dobrać rozmiar pościeli dla dziecka?

To nie jest proste – precyzyjnie dopasować rozmiary zestawu poszewek do długości i szerokości pościeli. Dwie wartości podane w centymertrach to elementarna wiedza, z którą trzeba udać do sklepu. Oczywiście w przypadku kompletu muszą być zgodne z pościelą. Warto zmierzyć materac, dlatego że długość pościeli powinna być zgodna z jego długością, zaś szerokość może być nieco większa, co umożliwi pełne jego zakrycie.

W pierwszych pięciu latach przyjmuje się standardowe wymiary 100cm x 135 cm (100 x 140) albo 60 cm x 100 cm (60 x 1200 cm) plus niewielka poducha 40 na 60 cm. W takich rozmiarach pościel z pewnością wyjdzie naprzeciw potrzebom dziecka.

Odrobinę później, w zakresie wiekowym 5-10 lat odpowiednia będzie kołdra o rozmiarach 140×200 cm oraz poduszka 70 x 80 cm.

160-200 cm w przypadku kołdry oraz poduszki 70×80 cm (najlepiej dwie) to komplet w sam raz dla młodych ludzi, którzy zaczynają okres dojrzewania. Wtedy koniecznie warto skierować zaintresowanie na powiększający się wzrost dziecka. Kiedy wysokość przekroczy 160 cm, należy znaleźć kołdrę dłuższą o następne 20 cm. Duży tapczan oraz komplet pościeli wystarczą nawet na wiele lat.

Rozmiar prześcieradła i rodzaj zamocowania ma ogromne znaczenie

Prześcieradła z pewnością powinny być większe niż materace, bo powinny je swobodnie obejmować. Dobrze dopasowane nie zsuną się i nie spadną, nie powstaną na nich żadne pofałdowania pogarszające komfort spania. Najlepsze w tym wypadku będą prześcieradła z gumką, rzecz jasna dopasowane do formatu łóżka. Dzięki nim maluch będzie wygodnie spał, ponieważ model ten można łatwo założyć tak, aby nie ściągał się na łóżeczku w trakcie snu.