Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Serum do włosów jako sekretny składnik pielęgnacji

Serum do włosów to kosmetyk do działań specjalnych. Jest to gęsta substancja, która posiada skondensowaną esencję składającą się z silnie działających składników odżywczych. Jego głównym zadaniem jest natychmiastowa poprawa wyglądu Twoich włosów. Wiele kobiet sięga po nie, ponieważ chce uzyskać efekt podobny do laminowania włosów. 

Jak działa i co właściwie daje nam serum do włosów? 

Kiedy zauważysz, że wygląd Twoich włosów znacznie się pogorszył powinnaś sięgnąć po serum. Jest ono doskonałym produktem, który poprawi wygląd – wygładzi je, nabłyszczy i zabezpieczy przed zniszczeniem. Dodatkowo serum do włosów dyscyplinuje niesforne i puszące się włosy, ułatwia układanie oraz modelowanie jak i sprawia, że włosy stają się grubsze. Używanie serum na końcówki chroni je przed zniszczeniem. Wybierając taki produkt musisz liczyć się z tym, że zmywa się już po pierwszym myciu. Jest to zatem świetna opcja do uzupełnienia swojej codziennej pielęgnacji. Nakładamy je na suche włosy przed ułożeniem swojej fryzury lub na wilgotne jeszcze pasma zaraz po umyciu. Serum do włosów jest kosmetykiem o silnym stężeniu, dlatego nie można przesadzać z jego ilością – często wystarczy jedna lub dwie dawki zaaplikowane przez dołączony zakraplacz czy pompkę. 

Rodzaje serum do włosów

Decydując się na używanie serum powinieneś odpowiednio dobrać je do swoich włosów. Poznaj więc rodzaje, które posiadamy w swoich zasobach: 

Serum na porost włosów

Starannie dobrana kompozycja składników odżywia cebulki i stymuluje wzrost zdrowych, mocnych włosów. Wybieraj serum, które wciera się w skórę głowy a nie pozostawia na całej długości – te pozostawiane nie są skuteczne i nie zauważysz różnicy w długości czy gęstości włosów. 

Serum odżywcze 

Używanie serum odżywczego skutecznie regeneruje zniszczone czy farbowane przez długi czas włosy. Wpływa pozytywnie na poprawną strukturę włosów, wzmacnia je na całej długości, zatrzymuje kolor włosów i poprawia odżywianie mieszków włosowych. Po stosowaniu serum odżywczego włosy są widocznie w lepszej kondycji.