Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Peeling skóry głowy – fundament zdrowych włosów

Wiesz, że zdrowie skóry głowy jest niezbędne dla zdrowia włosów. Kiedy skóra głowy będzie dobrze zadbana i czysta, włosy będą długie i mocne. Jeśli jednak nie zadbałeś o swoje włosy od zera - upewniając się, że Twoja skóra głowy otrzyma tyle uwagi, ile potrzebuje - w końcu z czasem osłabisz mieszki włosowe. To jest główny cel stosowania peelingów do skory głowy.

Peeling enzymatyczny do skóry głowy

Peeling do skóry głowy może zdziałać cuda dla twoich włosów. Podobnie jak peelingi do twarzy i ciała, mogą usuwać martwy naskórek, usuwać wszelkie substancje, które nagromadziłeś przez cały dzień od suchych szamponów i oprzeć się nadmiarowi sebum, dzięki czemu włosy są zdrowe, grube i lśniące. Ale to nie jest temat dla każdego i wbrew powszechnemu przekonaniu, nie każdy może skorzystać na regularnym stosowaniu peelingów.

Domowy peeling do skóry głowy

Znalezienie odpowiedniego produktu może wymagać wielu prób i błędów, ale możesz znaleźć w nim kilka kluczowych składników, które pomogą Ci zbliżyć się do idealnego peelingu skóry głowy. Osoby z przetłuszczającą się skórą głowy mogą wybrać takie składniki, jak węgiel drzewny lub kaolin, aby wchłonąć nadmiar sebum, podczas gdy osoby z większą kumulacją mogą wybrać cukier lub sól morską, aby złuszczać skórę. Olej jojoba może nawilżyć skórę głowy. Po zabraniu do domu używaj go najwyżej raz w tygodniu; jeśli masz wrażliwą skórę, stosuj raz na dwa tygodnie. Wkrótce będziesz mieć czystą skórę głowy i zdrowe, lśniące włosy, które spełnią Twoje wymagania.