Dark Light

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Olejek do ciała - przyjemność i pożyteczność

Kremy do ciała są często kupowane przez klientów - ale warto też zainwestować w dobrej jakości olejki do ciała. Wiemy, że korzyści płynące z masek i nawilżaczy oraz olejków do ciała mogą doskonale uzupełnić Twoje domowe SPA. Specjalne olejki mogą pomóc złagodzić suchość, zmiękczyć szorstkie krawędzie i co najważniejsze, odżywić barierę ochronną skóry. Czy podchodzisz sceptycznie do tego, co olejek może dla Ciebie zrobić dobrego? Omówiliśmy, dlaczego olejki są dobre dla skóry. Przygotuj się na podwojenie maksymalnej wilgotności skóry!

Naturalne olejki do ciała - czym są?

Olejek do ciała to w zasadzie olejek, który można stosować na szyję i pod szyją. Obejmuje on zarówno tańsze oleje mineralne, jak i bardziej luksusowe (i wyższej jakości) oleje roślinne. Idealnie byłoby, gdyby olejek wniknął w skórę bez pozostawiania śladu olejowego. Generalnie nie różnią się zbytnio od olejków do twarzy, chociaż niektóre olejki do ciała mogą być zbyt tłuste lub ciężkie na twarzy. Wskazówka: wiemy, że jedną z najlepszych mieszanek olejków do twarzy i ciała jest olejek arganowy - idealny olejek startowy dla każdego rodzaju skóry.

Suchy olejek do ciała sprawdzi się do każdego rodzaju skóry

Jeśli chcesz poznać różnicę między olejkami a balsamami do ciała, odpowiedzią jest zawartość tłuszczu. Olejek zawiera kilka rodzajów kwasów tłuszczowych. Najważniejsze z nich to kwas linolowy i kwas oleinowy. Te kwasy tłuszczowe są również nazywane omega-6 i omega-9. Są ważne, aby chronić naszą barierę skórną, ponieważ pomagają nam przeciwdziałać uszkodzeniom słonecznym i starzeniu się skóry. Z drugiej strony balsamy do skóry zwykle zawierają substancje utrzymujące wilgoć. Humektanty dostarczają wilgoci do naszej skóry, co jest ważne dla zdrowego funkcjonowania bariery skórnej. Wadą jest to, że nie wszystkie kremy do ciała zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, jak oleje. Balsamy do ciała niskiej jakości są często lżejsze od olejków i w zależności od formuły mogą szybciej odparować ze skóry.