Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Higiena intymna dla kobiet

Właściwa higiena intymna jest ważna dla zdrowia każdego człowieka. Jest ona ważna z powodu występowania infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Preparaty do higieny intymnej takie jak żele, płyny czy balsamy do higieny intymnej powinny być dobrane indywidualnie, jednak powinien on spełniać 3 podstawowe funkcje. Po pierwsze, przywracać lub w dalszym stopniu utrzymywać prawidłowe pH skóry dzięki dodatkowi kwasu mlekowego w kosmetykach. Ma zapobiegać infekcjom bakteryjnym lub grzybiczym poprzez występowanie odpowiednich ekstraktów a dzięki zawartości delikatnych środków myjących powinien oczyszczać i pielęgnować skórę i śluzówkę. 

W trosce o nasze zdrowie i prawidłową higienę

Przestrzeganie podstawowych zasad higieny jest niezwykle ważne, aby uniknąć nie tylko nieprzyjemnego zapachu, swędzenia czy podrażnienia, ale pomaga zapobiegać różnym infekcjom wywoływanym przez bakterie czy wirusy. Znajdą Państwo u nas szeroki wybór wkładek higienicznych, podpasek, tamponów, chusteczek do higieny intymnej, płynów do higieny intymnej czy żeli do higieny intymnej, które są przebadane dermatologicznie i ginekologicznie. Nasze kosmetyki są ekologiczne i mają bardzo dobre składy. 

Jaki płyn do higieny intymnej wybrać? 

Wybierając płyn do higieny intymnej zwróć uwagę na jego skład. Warto, aby w jego składzie znalazły się takie składniki jak np. : kwas mlekowy, rumianek, nagietek, betaina, aloes, gliceryna, panthenol, alantoina czy babka lancetowata. Unikaj! koniecznie składników takich jak np. : SLS, barwniki, substancje zapachowe, formaldehyd i jego pochodne, alkohol etylowy czy parabeny. Stosowanie płynu do higieny intymnej z dobrym składem pomoże zadbać Ci o odpowiednią higienę miejsc intymnych oraz uniknąć podrażnień, wysypek, swędzenia czy przesuszenia delikatnej skóry.