domowe kosmetyki

Dlaczego kosmetyki naturalne? Leave a comment

Nie wszystko, co znajdziemy w kategorii kosmetyków produkowanych komercyjnie jest całkowicie bezpieczne. Organizacje kontrolujące zdrowie środowiskowe stale ostrzega przed słabo regulowanym światowym rynkiem kosmetycznym. Wiele z używanych substancji chemicznych przy komercyjnej produkcji nie zostało dobrze przebadanych, a niektóre z używanych substancji mogą wywoływać niepożądane skutki, w tym nawet działania toksyczne i rakotwórcze. Kosmetyki naturalne powinny długofalowo wpływać pozytywnie na naszą skórę, korzystajmy więc ze sprawdzonych rozwiązań.

Preparaty syntetyczne zawierają wiele nienaturalnych dodatków poprawiający aromat i wygląd produktu, a co ważniejsze – są wydłużane daty przydatności do spożycia. Oczywiście efektem jest znacząco większa sprzedaż, natomiast to bardzo niekorzystnie przekłada się na jakość samego produktu.

Tworzenie naturalnych kosmetyków

Aby wyjść naprzeciw komercyjnym, nie zawsze sprawdzonym markom, możesz spróbować zająć się tworzeniem naturalnych kosmetyków.

Poniżej przedstawiamy proste przepisy na domowe kosmetyki.

produkcja naturalnych kosmetykow

Składniki stosowane w produkcji naturalnych kosmetyków

  1. Naturalne olejki eteryczne i absoluty
  2. Oleje roślinne zastępują olej mineralny. Oleje roślinne, w porównaniu z olejem mineralnym, zawierają znacznie korzystniejszy profil aminokwasowy i witamin. Jest to stosowane od tysięcy lat. Jest to odnawialne, co nadaje temu wzmocnioną wyjątkowość bio.
  3. Naturalne zioła o leczniczym działaniu, minerały i witaminy.
  4. Organiczne środki myjące i konserwujące, które nie wpływają negatywnie na środowisko, a ich bezpieczeństwo zostało potwierdzone przez organizację zajmującą się monitoringiem kosmetyków naturalnych.

Domowe kosmetyki mają zasadniczą zaletę – zawsze wiesz, co znajduje się w środku. Może i termin przydatności do spożycia jest krótszy, natomiast masz pewność świeżości i dobrych składników, pozbawionych wszelkich niepotrzebnych ulepszeń. Po pewnym czasie nauczysz się, jakie ilości preparatu przygotować, aby użyć go w całości przed straceniem świeżości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *